Facebook Messenger dostępny również w przeglądarce

Facebook Messenger dostępny również w przeglądarceFacebook Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Aplikacja pozwala na prowadzenie rozmów ze znajomymi posiadającymi konto w serwisie społecznościowym założonym przez Marka Zuckerberga i dotychczas była oferowana m.in użytkownikom systemu Android oraz iOS. Jak wynika z oficjalnego komunikatu firmy, Messenger od teraz będzie jednak dostępny także za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej.

Do usługi należy zalogować się za pośrednictwem konta na Facebooku, jednak użytkownikowi nie wyświetlą się aktualności lub osie czasu należące do poszczególnych znajomych. Zamiast tego serwis udostępni tylko i wyłącznie Messengera, którego znamy z urządzeń mobilnych. Okno czatu podzielono na dwie części - z lewej strony znajduje się lista ostatnich rozmów, a z prawej aktualnie prowadzona konwersacja. Uruchamiany w przeglądarce komunikator pozwoli również wysyłać filmy i obrazki, a oprócz tego zaoferuje dostęp do ustawień. Niestety, wiele wskazuje na to że nie dodano jeszcze integracji z oprogramowaniem firm trzecich.
 
 
Warto jednak zaznaczyć, że webowa wersja Messengera  może nie być aktualnie dostępna dla wszystkich. Usługa jest dopiero wdrażana i wydaje się prawdopodobne, że niektórzy będą musieli na nią chwilę poczekać. Oprócz tego komunikator działa obecnie tylko po angielsku, a wsparcie dla większej liczby języków ma pojawić się w przyszłości.
 
 
Źródło: pclab.pl